A MOŻE TY TEŻ JESTEŚ WOŁEM?! – Historia o pewnej ławce….

WOŚP, historai o hejcie, historia pewnej ławki, #stopnienawiści, stop nienawiści, tekst , blogerka, życie,A MOŻE TY TEŻ JESTEŚ WOŁEM?! – Historia o pewnej ławce….

Ostatnie wydarzenia skłoniły mnie do napisania kilku słów i nagrania filmu.

To co dzieje się z ludźmi jest niewiarygodne! To jacy ludzie są dla siebie PODLI, PERFIDNI jest nie do uwierzenia!

Jak można reagować taką nienawiścią ?! Ludzie powiedzcie mi skąd w Was tyle złości?! Skąd tyle agresji?! Najgorsze jest to, że taki jeden ludź mi pisze: że rozumie, że się zgadza, że to wszystko jest chore. A potem widzę jak TEN SAM LUDŹ wypisuje takie rzeczy na inną osobę, że gdyby dać mu do ręki kamień to by ją ukamienował!!!Włosy jeżą się na głowie!!

Czasami mam wrażenie, że wszystko jest na pokaz. Bycie miłym, empatycznym jest na pokaz….

Nie wiem, może jestem za ostra w swoich słowach, może część się na mnie obrazi (przypuszczam, że obrazą się właśnie te LUDZIE) ale osobiście uważam, że jeśli mamy w życiu jakieś przekonania, idee, wzorce, to chyba powinno się do nich dążyć, powinno się je realizować KONSEKWENTNIE! A nie tylko wtedy, gdy warunki sprzyjają, gdy nie ma przeszkód, gdy mamy wsparcie, „plecy”.

Mam wrażenie, że gdy tylko tłum powie trochę inaczej to ch*j z moimi przekonaniami idę jak ten wół za tłumem i będę obrzucał błotem innych tak jak oni. Bo po co się sprzeciwić? Bo po co wyjść przed szereg? Bo po co się narażać?! -Tak to wygląda!

I coraz więcej ludzi własnie zaczyna być jednym z tych wołów! Najlepsze, że większość tych wołów jeszcze się oszukuje! ,,-  Ja jestem inny!”; ,,- Ja wiem wszystko”; ,,- Ja to walczę z tym złem”; ,,-Chcę tworzyć lepsze jutro dla swoich dzieci”- GÓWNO PRAWDA! 

Tak właśnie ten LUDŹ tłumaczy się sam przed sobą. A co jest w domu?! Wojna z dzieckiem, mężem czy żoną. W pracy obgadywanki, bo ktoś tam, bo coś tam. ,,-A widziałaś jaką ta su*a ma sukienkę , samochód?!”; ,, – Ciekawe skąd ma na to pieniądze? Pewnie kradnie!” i nie będę cytować co jeszcze robi. A nie przyszło Ci kurde do głowy, że zamiast obgadywać haruje na 2 etaty?!  Dorabia po godzinach skracając spodnie? Nie! przecież takiemu ludziowi do głowy to nie wpadnie. Po co ruszyć dupę aby mieć lepiej, skoro można tracić czas na sianie plotek, nienawiści, złośliwości. To proste – Bo tak łatwiejj!

BO ŁATWIEJ JEST POWIEDZIEĆ, ŻE KTOŚ COŚ UKRADŁ, NIŻ PRZYZNAĆ SIĘ PRZED SOBĄ, ŻE JESTEŚ LENIEM ŚMIERDZĄCYM I NIE CHCE CI SIĘ PODJĄĆ WALKI!  Lepiej wygadywać to ludziom siejąc przy tym wszystkim wyssane z palca farmazony!

LUDZIE WEŹCIE SIĘ ZA SIEBIE ! 

JA JUŻ MAM DOŚĆ CZYTANIA W SIECI TAKIEJ ILOŚCI ZŁOŚLIWOŚCI NA WSZYSTKO!

Ludzie wszystko potrafią przeobrazić w coś złego. Dać najgłupszy przykład ever?!

Stara ławka w ogródku sąsiada. Stoi sobie od mega długiego czasu. Sąsiad czasami na niej siedzi i czyta gazetę. Nie jest to urodziwa ławka. Ma już sfatygowane drewno i pordzewiałe metalowe elementy, ale sąsiad nie wiedzieć czemu lubi tą ławkę.

A teraz ludzie, którzy dopierniczą się do każdego aspektu tej ławki:

 • Ale brzydka ta ławka
 • Po co mu takie dziadostwo
 • Szpeci to ogródek a przez to całą ulicę
 • Jak można trzymać coś takiego?
 • Czemu on tego nie pomaluje ?
 • Mógłby ją przenieść pod drzewo po co w słońcu siedzieć? No głupi jakiś
 • To drewno woła o pomstę do nieba! Sam drzazgi jeszcze moje dziecko sobie coś zrobi

Załóżmy że sąsiad nie pomalował ławki:

 • Czemu on z nią nic nie robi pewnie to jakiś antyk. Ciekawe skąd taki człowiek ma pieniądze na takie rzeczy?!
 • Mógłby to oddać skoro to takie drogocenne na aukcje charytatywną chociaż by komuś pomógł!
 • Samolubny, stary…..$@#%@*#$!

Załóżmy teraz że sąsiad pomalował ławkę:

 • Takiemu to się powodzi zobacz jaką farbę kupił!
 • Jak można wydawać tyle pieniędzy na drewnochron!
 • Teraz maluje tą ławkę przecież to bezsensu zaraz będzie lato, wiosna , jesień , zima i zniszczeje!
 • On do pracy nie chodzi że maluje tą ławkę teraz ? Ciekawe skąd na to wziął kasę.
 • Ta ławka i tak dalej będzie brzydka!

‚A teraz Wam powiem co to była za ławka. To ławka, którą ten sąsiad kupił razem z żoną, jako pierwszy mebel do swojego wymarzonego ogrodu. Na niej pili herbatę w jesienne wieczory, patrząc na zachodzące słońce za jabłonkami, które razem sadzili. Na niej latem wygrzewali się na słońcu czytając książki. Na niej trzymali się za ręce. Na niej bawiły się ich dzieci. Właśnie pod nią ich syn udawał, że broni domu strzelając z procy w pudełko po telewizorze. Na niej ich córka wydrapała napis „Kocham Was” na dzień ojca i matki. Na niej pierwszy raz trzymał swojego pierwszego wnuka. A teraz siedzi sam na tej ławce i wspomina te czasy które minęły. Teraz siedząc na tej ławce wspominają każdą rysę z którą nie mają serca się rozstać.

WIĘC ZAMIAST HEJTOWAĆ WSZYSTKO I WSZYSTKICH ZACZNIJ SZUKAĆ GŁĘBSZEGO SENSU ZACHOWAŃ! ZACZNIJ ŻYĆ I PYTAĆ INNYCH. Zacznij MYŚLEĆ! Zacznij DOCENIAĆ. Zacznij BYĆ SERDECZNY I UŚMIECHNIĘTY.  Nie na chwilę, nie na pokaz, nie tymczasowo. ZMIENIAJ SIĘ NA DOBRE. Staraj się być lepszym człowiekiem! Dla siebie, i przede wszystkim dla innych.

Doceń to ile pewien człowiek zrobił dobra! Nie Ty wcisnąłeś sobie do tego łba, nie to ile pomógł – lecz to ile na tym zarobił! Hahaha tak lepiej byłoby aby umarł z głodu, ponieważ poświęcenie życia i energii, to za mało. Przecież Ty robisz więcej;)  Tak ja wiem, Ty zrobiłbyś to lepiej… Ale nie zrobiłeś… 

Dziękuję tyle z mojej strony. Wstyd mi za taką Polskę… Wstyd mi za takich polaków!

 

 

2 Comments
 1. Świetna historia, i popieram końcowy apel. Zanim zacznie się hejtować trzeba zobaczyć czy za czymś nie stoi głębszy sens. Trzeba doceniać dobro jacy inni uczynili i samemu czynić dobro bo jestem zdania, że prędzej czy później karma wraca. Już nie raz o tym się przekonałam. Pozdrawiam ciepło, zapraszam do siebie a ja z przyjemnością jeszcze do Ciebie wpadnę;)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.