Recenzja podkładu – Loreal True Match The Foundation wady i zalety

loreal true match

LOreal True Match The Foundation

A więc obiecana już dawno temu recenzja podkładu l’orel true match 🙂 ( na zdjęciu podkład loreal true match oraz podkład w sztyfcie Maybelline anti-shine stick- jego recenzja w późniejszym terminie ;))

Najpierw nakreślę to co obiecuje nam producent:

Idealne dopasowanie do koloru skóry. Formuła podkładu, wzbogacona o ultra drobne pigmenty, idealnie rozprowadza się na skórze i podkreśla jej naturalny kolor. Perfekcyjny wygląd bez smug, grudek i efektu maski.

loreal true match the foundation

Ogólne wrażenie:

Podkład jest bardzo przyjemny w użytkowaniu. Ma lejącą konsystencję która zapewnia dość dobre krycie. Podkład wg mnie przeznaczony jest dla cery mało problematycznej bez skłonności do błyszczenia ( tutaj moja cera średnio sprawdziła się z tym produktem gdyż po paru godzinach zaczęłam się błyszczeć). W ciągu dnia musiałam go kilka razy poprawiać pudrem matującym ( osobiście lubię matowe wykończenie makijażu). Jego trwałość nie jest zachwycająca.

Należy mu przyznać,że po dobraniu odpowiedniego odcienia bardzo ładnie stapia się ze skórą nie dając efektu maski, lecz bardzo naturalnego, ładnego wykończenia.

loreal true match przed i po

Trwałość Loreal True Match

Podkład nie jest wyjątkowo trwały. Trzyma się około 7-8 godzin ( z poprawkami aby go zmatowić ; dot.: cery tłustej/mieszanej). Później należy skorygować makijaż( w niektórych przypadkach nawet podkładem, gdyż pokazują się mało estetyczne przebrawienia związane ze ścieraniem podkładu podczas dnia) czego osobiście nie lubię, gdyż w takich wypadkach zmywam makijaż i robię go ponownie aby uniknąć nieproszonych gości na twarzy. Gdyż jak wiadomo podczas dnia na twarzy pojawia się wiele bakterii z powietrza z dłoni którymi twarz dotykamy, pocimy się i nałożenie kolejnej warstwy jest dla mnie mało higienicznym rozwiązaniem.

Dla kogo stworzony Loreal True Match

 Wg mnie została stworzony dla cer mało problematycznych tzn. bez skłonności do przetłuszczania, bez większych przebarwień, wyprysków. Do tych typów sprawdzi się idealnie. Natomiast w przypadku buzi bardziej problematycznej wymaga poprawek .

Kolorystyka Loreal True Match

Kolorystyka jest baardzo szeroka. Otóż poszczególne podkłady mają w sobie domieszki rożnych pigmentów na co wskazują literki które umieszczone są obok numeru podkładu. Oznaczają one rodzaje (N/C/W) odcieni skóry do których są przeznaczone:

C- Cold (pigmenty różowe)

W- Warm (pigmenty żółte)

N- Normal  (mieszanka pigmentów)

Pigmenty te dają temu podkładowi funkcję mini korektora 😉 Jeśli nasza cera nie wymaga specjalnej korekty wybieramy odcień który pasuje do nas idealnie jeśli chcemy ją skorygować np przebarwienia, zasinienia pod oczami, poszarzałą skórę wybieramy odcień z pigmentem który nam w tym pomorze.

loreal true match

loreal true match

loreal true match

Plusy i Minusy Loreal True Match

Zacznę od plusów:

+ podkład lekki nie obciąża skóry nie wysusza jej ( biorąc pod uwagę obietnicę producenta powinien ją nawilżać)

+ daje naturalny ładny efekt

+ jak na konsystencję podkładu krycie jest zadowalające przy większych problemach konieczny będzie korektor.

+ idealnie stapia się ze skórą

+ szeroka gama kolorystyczna

+ Aplikacja podkładu jest bardzo przyjemna przez flakonik z pompką

+ ładne opakowanie

Minusy Loreal True Match:

– podczas dnia ściera się nie koniecznie równomiernie

– wymaga poprawek w ciągu dnia

– ciężki do utrzymania ładnego „czystego” efektu przy skórze ze skłonnościami do błyszczenia

– cena ok. 60 zł w drogerii

Ogólne wrażenie odnośnie tego podkładu jest pozytywne . Co prawda nie powalił mnie na kolana ale nie mogę powiedzieć aby mocno mnie rozczarował. W zasadzie jest godny polecenia osobom bez cery problematycznej:)

Loreal True Match to podkład lekki dający świeży, promienny efekt, zakrywając mniejsze niedoskonałości:) Jednak osobiście uważam,iż biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, koszt podkładu powinien być niższy.

zakupy loreal true match

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.