Kredyt hipoteczny krok po kroku. Jak zakupić dom?

kredyt hipoteczny, kredyt krok po kroku, zakup domu, zakup mieszknia, jak kupić dom, wizyta u notariusza, procedura kredytu hipoeczngo, co trzeba wiedzieć kupując domKredyt hipoteczny krok po kroku

Zakup domu czy mieszkania to prawdopodobnie jedna z najważniejszych decyzji w Twoim życiu. Kredyt hipoteczny to wielka odpowiedzialność. Sterta papierów i godziny biurokracji… Pomożemy Ci przez to przebrnąć.

Wiem jak stresująca potrafi być sama myśl wzięcia kredytu…. Ale od czego zacząć? Gdzie iść? Najpierw do banku? A może doradca? Ale muszę mieć nieruchomość? A ile kredytu mogę wziąć? Jaki wkład własny? Co zrobić? A potem co? Te i tysiąc innych pytań kłębiły się w naszych głowach…. Szukaliśmy informacji WSZĘDZIE. W internecie, u znajomych, w czasopismach, na stronach prawniczych, pytaliśmy w bankach, byliśmy u doradców…. Internet co chwila podpowiadał coś innego, znajomi nie pamiętali, kobietom w większych bankach zalezy tylko na kasie, podobnie jak agentowi który w niczym nam nie pomógł- a nawet o mało nie wrzucił nas w niezłe bagno…. Dlatego, gdy przebrnęliśmy przez całą tą procedurę, postanowiliśmy stworzyć film, który może bardzo pomóc wszystkim osobom, które stoją przed tymi samymi dylematami.

A więc rozsiądź się wygodnie, zarezerwuj sobie 20 minut czasu. Wracaj do tego filmu zawsze, gdy zapomnisz co teraz masz robić i niczym się nie stresuj 🙂

Zakup domu i kredyt hipoteczny wcale nie jest tak straszny w praktyce… Chociaż jestem pewna, że w pewnym momencie przerazi Cię to co usłyszysz. Ale nie bój się my przez to przebrnęliśmy nie mając żadnej świadomości, żadnej wiedzy, żadnych informacji. Wszystkiego uczyliśmy się w trakcie. Tobie pomożemy pojąć to wszystko szybciej. I wszystkie godziny które spędziliśmy na studiowaniu poradników, szukaniu informacji, wypytywaniu wszystkich zamknęliśmy w 20 minutach tego filmu 🙂

Kredyt hipoteczny- krok po kroku

Ten film wymagał od nas bardzo wiele pracy i przygotowań aby przekazać Ci vademecum, więc zostaw nam kciuka w górę będzie nam mega miło 🙂

Wszystkie dokumenty niezbędne do banku są wymienione na filmie. Ale Pani w banku wszystkie te dokumenty Wam wyłuszczy 😉

Prawdy i mity kredytu hipotecznego

Jeśli masz więcej pytań pisz w komentarzu pod tym postem lub pod filmem

 1. Muszę mieć 20% wkładu własnego- to prawda i nie prawda zarazem. Jet to zależne od banku. Część banków wymaga minimum wkładu własnego na poziomie 20% (bank finansuje 80% kwoty nieruchomości). Są jednak banki w których wkład może wynosić 10% (tak ta opcja jest dalej aktualna) pozostałe 10% (które brakuje do 20% wkładu własnego) bank dodatkowo ubezpiecza, co wiąże się z wyższymi odsetkami.
 2. Każdy bank pobiera prowizję- absolutnie NIE! Nie każdy bank pobiera prowizję. Niektóre banki mają opcję kredytu z prowizją lub bez niej. W takim przypadku musisz przeliczyć co opłaca Ci się bardziej. Tzn. Czy spłacisz kredyt hipoteczny odpowiednio wcześniej, aby zyskać pieniądze na odsetkach.
 3. Pytanie w wielu bankach obniża zdolność kredytową–  samo pytanie o zdolność kredytową NIE OBNIŻA TWOJEJ ZDOLNOŚCI! Obniża ją SKŁADANIE  WNIOSKU o kredyt. Czym to się różni? Po prostu nie dawaj swojego dowodu 😉 Przychodzisz zapytać, to sucha analiza. Na podstawie tego co mówisz, bank sprawdza Twoją zdolność. Jeśli chcesz mieć prawdziwą odpowiedź, nie kłam odnośnie rat, innych kredytów itp. 😉
 4. Skoro duża ilość wniosków obniża zdolność to ile wniosków jest bezpiecznie złożyć? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, przyjęło się, że lepiej nie składać więcej niż 3 wnioski. My składaliśmy wniosek w jednym banku. Pamiętaj, że procedura trwa ponad miesiąc! Jeśli coś pójdzie nie tak może przepaść Ci zadatek! Dlatego, wydłuż termin załatwienia kredytu jak najdłużej się da! I dlatego warto mieć dobrze sprawdzony SZCZERZE sprawdzony kredyt!
 5. Karta debetowa obniża zdolność kredytową- tak, gdy masz na niej wiecznie debety 😉
 6. Zdolność kredytowa a raty- musisz mieć historię kredytową tzn. musisz mieć na swoim koncie raty lodówka, lokówka czy mikrofalówka, wszystko jedno. Raty pokazują bankowi, że SPŁACASZ i ważne abyś SPŁACAŁ TERMINOWO! Dzięki temu kredyt jest dostać łatwiej 😉
 7. Umowa przedwstępna musi być zawarta u notariusza- nie musi być;) Na pewno jest bezpieczniej, gdyż macie świadka w postaci notariusza oraz pewność, że umowa będzie respektowana w banku. Jeśli zawieracie ją sami musicie sprawdzić czy ta umowa będzie miała moc prawną w wybranym przez Was banku
 8. Kto płaci za notariusza? Jest to opcja umowna. Nie jest to odgórnie narzucone. W naszym przypadku notariusza płaciliśmy- my. Jeśli jesteście ciekawi jaki jest koszt notariusza za Waszą nieruchomość, skorzystaj z kalkulatora taks notarialnych, który jest podawany na stronach kancelarii notarialnych, lub zadzwoń do kancelarii. Tam sekretarz poinformuje Cię o wszystkim i poinstruuje jakich dokumentów potrzebują.

Wszystkie informacje uzyskaliśmy sami dla siebie. Powyższe informacje nie mają charakteru naukowego! Zastrzegamy sobie, iż prawo może się zmienić. Nie bierzemy odpowiedzialności za Twoje błędy. 

4 Comments
 1. 1. Prawda.
  2. Prawda.
  3. Fałsz. Wnioski kredytowe nie obniżają zdolności kredytowej. Kolejne złożone wnioski mogą ewentualnie obniżać scoring w BIK, jednak jego znaczenie jest zwykle nadinterpretowane.
  4. Nigdy nie należy składać jednego wniosku o kredyt hipoteczny. 3 wnioski to zupełny standard. I robi się to właśnie po to, aby zabezpieczyć się przed ryzykiem utraty zadatku.
  5. Należy rozróżnić karty kredytowe od bankomatowych. Wszelkie limity w rachunkach i karty kredytowe (nawet nie wykorzystane) wpływają na zdolność kredytową.
  6. Fałsz. Brak historii kredytowej absolutnie nie ma wpływu na możliwość uzyskania kredytu hipotecznego.
  7. Nie musi, ale warto.
  8. Prawda.

  Jeśli chcecie edukować, to prośba aby robić to w dziedzinach, na których się znacie. W przypadku udzielania rad w poważnych sprawach, można zrobić innym krzywdę przez swoją niewiedzę.

  1. co do Twojego komentarza:
   Punkt 3 PRAWDA. Ijest potweirdzony sytuacją naszych znajomych. Musili iść do doradcy który pomógł im załtwić kredyt, gdyż złozyli zbyt wiele wniosków.
   Punkt 4. MY złożyliśmy wniosek do pewnego Banku a w punkcie jasno jest napisane że nie więcej niż 3 wnioski aby się zabezpieczyć i mówimy też o tym na filmie.
   Punkt5. Pani z Banku sama powiedziała nam aby nie naruszać debetu bo to pokazuje bankowi że nie radzisz sobie z finansami i musisz dodatkowo korzystać z innych pieniędzy. Nie rokuje to dobrze dla spłat kredytu.
   Punk6. Zdecydowanie trudniej jest dostać kredyt bez historii kredytowej. I jest to również informacja sprawdzona i otrzymana od Pani w Banku. Dodatkowo potwierdzona przykładem naszych znajomych;)

   Nie mówimy o rzeczach o których nie mamy pojecia tylko o rzeczach, które nam się przydały, pomogły i mogą pomóc innym 😉

   WYbacz ale braliśmy kredyt i wypowiadamy się o własnym doświadczeniu, które pozwoliło nam kredyt otrzymać. Więc wybacz ale nie zgadzam sięz TTobą

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.